| Dimensiunea bazei: | 1172 x 766 = 89.78 m² |
|---|---|
| Dimensiunea casei din lemn: | 882 x 766 = 67.56 m² |
| Dimensiunea terasei acoperite: | 22.21 m² |
| Număr de camere: | 3 |
| Suprafață utilă: | 83 m² |
| Înălțimea pereților laterali: | 262 cm |
| Înălțimea la coamă: | 532 cm |
| Panta acoperișului: | 35˚ |
Prețul structurii de bază
Prețul nu conține TVA
Casa noastră familială tip Hajnal (Zori de zi) aduce stilul clasic transilvănean al caselor din lemn, cu note în spiritul echilibrului și armoniei. Ne face plăcere să coabităm cu natura: veranda spațioasă ne permite să facem acest lucru în toate anotimpurile. În spațiul de locuit, camera de zi și bucătăria în plan deschis oferă un spațiu confortabil pentru a petrece timpul împreună, lucru atât de important în viața de familie. Din camera de zi se pot accesa cele 2 dormitoare și o baie. Structura înaltă a acoperișului a permis, de asemenea, amenajarea unei mici galerii. În camera de zi, grinzile din lemn ale acoperișului contribuie la farmecul casei. Motivele ornamentale de pe balustrada terasei acoperite, care înfățișează razele soarelui care răsare, denotă simț artistic.
| Grosimea pereților exteriori: | 28 cm |
|---|---|
| Grosimea peretelui despărțitor intern: | 6 cm |
| Grosimea izolației în peretele exterior: | 20 cm |
| Grosimea izolației în acoperiș: | 25 cm |
| Grosimea izolației în podea: | 10 cm |
| Tip: | Casă din grinzi de lemn: |



Contra cost, puteți solicita următoarele modificări: