| Dimensiunea bazei: | 600 x 650 cm = 39.00 m² |
|---|---|
| Dimensiunea casei din lemn: | 500 x 600 cm = 30.00 m² |
| Dimensiunea terasei acoperite: | 18.00 m² |
| Număr de camere: | 1 |
| Suprafață utilă: | 74.98 m² |
| Înălțimea pereților laterali: | 422 cm |
| Înălțimea la coamă: | 680 cm |
| Panta acoperișului: | 41˚ |
Prețul structurii de bază
Prețul nu conține TVA
O casă în stil tradițional din Ținutul Secuiesc, cu două etaje. Se remarcă prin prelucrarea atentă a lemnului și prin aspectul simplu și spațiile bine gândite. La parter se află o cameră de zi spațioasă, o baie și o bucătărie, iar la etaj există un dormitor spațios, o baie și un dulap. Formarea frontului, cu aspect tipic secuiesc, îi conferă un caracter distinctiv. Această casă va reflecta valorile dumneavoastră: dragostea pentru tradiție, căutarea valorilor adevărate.
Casa Mureș emană autenticitate și farmec tradițional, reprezentând perfect stilul de viață din Ținutul Secuiesc. Cu două etaje și spații bine gândite, această casă oferă un mediu familial cald și primitoare, ideal pentru cei care caută o conexiune cu tradițiile locale.
| Grosimea pereților exteriori: | 28 cm |
|---|---|
| Grosimea pereților din grinzi: | 6 cm |
| Grosimea izolației în peretele exterior: | 20 cm |
| Grosimea izolației în acoperiș: | 25 cm |
| Grosimea izolației în podea: | 10 cm |
| Típus: | Casă familială din grinzi de lemn |









Puteți solicita următoarele modificări pentru o taxă suplimentară: